ΑνακοινώσειςΕκδηλώσεις

Μουσικό ταξίδι με τη Φιλαρμονική του Δήμου Ηρακλείου!

Ένα ξεχωριστό μουσικό ταξίδι είχαν την ευκαιρία να βιώσουν οι μαθητές/ τριες της Α΄Λυκείου του Σχολείου μας, την Τετάρτη 17 Ιανουαρίου 2024. Οι μουσικοί της Φιλαρμονικής Ηρακλείου, υπό τη διεύθυνση της αρχιμουσικού Δέσποινας Σκανδαλάκη ερμήνευσαν γνωστά μουσικά κομμάτια και κέρδισαν το θερμό χειροκρότημα μαθητών/τριών και εκπαιδευτικών. Στο τέλος της εκδήλωσης, η μαέστρος απηύθυνε ανοιχτή πρόσκληση στους μαθητές/ τριες για δωρεάν φοίτηση στη Σχολή της Φιλαρμονικής, προκειμένου να τους δοθεί η ευκαιρία να εντρυφήσουν στον σαγηνευτικό χώρο της μουσικής και να ενταχθούν στο μουσικό σύνολο που αποτελεί τιμή και στολίδι της πόλης μας.

Η Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων/ουσών και η μαθητική κοινότητα του Σχολείου ευχαριστούμε θερμά όλα τα μέλη της φιλαρμονικής για τις υπέροχες μουσικές στιγμές που μας χάρισαν.